„DreamRobot – system wsparcia terapii dzieci autystycznych”
Od 01.07.2017 r. DREAMART SP. Z O.O. realizuje projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pt. „DreamRobot – system wsparcia terapii dzieci autystycznych”
Opis projektu
Przedmiotem projektu jest opracowanie innowacyjnego zoomorficznego robota pomocnego w rehabilitacji dzieci z autyzmem. Zadaniem opracowanego w ramach projektu robota o nazwie „DreamRobot” będzie skuteczne nawiązanie interakcji z otoczeniem oraz podniesienie poziomu kreatywności dzieci z ASD. Unikalną funkcjonalnością będzie wykorzystanie robota jako kolejnego narzędzia diagnostycznego z możliwością zapisu przebiegu terapii oraz jej efektów. W ramach projektu powstanie szereg prototypów poszczególnych systemów składowych, które w ostatecznej wersji stanowić będą kompletnego robota w wielkości około 60 cm. Sztuczna inteligencja zaimplementowana w robocie umożliwi bezpośrednią interakcję robota z dziećmi autystycznymi. DreamRobot stanowił będzie kompilację najnowszych technologii związanych z rejestracją i obróbką danych, a dzięki specjalnym algorytmom analizującym zachowanie dzieci autystycznych zareaguje w pożądany przez terapeutów sposób.
Cel projektu
Celem projektu jest zwiększenie nakładów na działalność B+R przedsiębiorstwa poprzez prowadzenie prac badawczych i rozwojowych oraz wdrożenia innowacji produktowej w postaci innowacyjnego zoomorficznego robota pomocnego w rehabilitacji dzieci z autyzmem. Realizacja projektu ma na celu znaczący rozwój, wzrost konkurencyjności i innowacyjności firmy na rynku regionalnym oraz krajowym. Projekt umożliwi opracowanie nowoczesnej technologii oraz wzmocnienie potencjału przedsiębiorstwa w zakresie prowadzenia działalności B+R.
Cele projektu wpisują się wprost w cele 1 Osi Priorytetowej PRO WL na lata 2014-2020 „Badania i innowacje” oraz w cele Działania 1.2 „Badania celowe”.
Cele projektu wpisują się wprost w cele 1 Osi Priorytetowej PRO WL na lata 2014-2020 „Badania i innowacje” oraz w cele Działania 1.2 „Badania celowe”.
Wskaźnikami produktu w projekcie są:
- Inwestycje prywatne uzupełniające wsparcie publiczne dla przedsiębiorstw (dotacje)
- Liczba przedsiębiorstw otrzymujących dotacje
- Liczba przedsiębiorstw ponoszących nakłady inwestycyjne na działalność B+R
- Liczba przedsiębiorstw wspartych w zakresie prowadzenia prac B+R
- Liczba przedsiębiorstw współpracujących z ośrodkami badawczymi
- Liczba realizowanych projektów B+R
- Nakłady inwestycyjne na zakup aparatury naukowo-badawczej
- Liczba przedsiębiorstw otrzymujących wsparcie
Wskaźnikiem rezultatu w projekcie są:
- Liczba dokonanych zgłoszeń patentowych
- Przychody ze sprzedaży nowych lub udoskonalonych produktów/procesów
Projekt będzie realizowany na obszarze objętym RPO WL 2014-2020 tj. na terenie województwa lubelskiego, gdzie znajduje się siedziba Beneficjenta.
Wartość Projektu wynosi 3 645 758,56 zł
Wkład Funduszy Europejskich wynosi 2 775 820,68 zł